Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Sınav Hazırlık Rehberleri

guide.jpgMesleki Yeterlilik Sınavına girecek adayların hangi sertifikayı almaları gerektiğine karar vermeleri için, Verdiğimiz Sertifikalar sayfasında yer alan "Hangi Belgelendirme Kapsamına Başvurmalıyım" bölümünü incelemeleri son derece önemlidir.

Başvurmak istediğiniz sertifikaya karar verdikten sonra, bu sertifikanın sınavında hangi konulardan sorumlu olduğunuzu, sınavda size neler sorulacağını öğrenip sınava hazırlanmanız gereklidir.

Merkezimiz, bir eğitim kuruluşu değildir; bize başvurduğunuz zaman size hiç bir eğitim hizmeti sunmayacağız. Verdiğimiz sertifikaları alabilmeniz için de bir eğitim şartı bulunmamaktadır. Maalesef sınav öncesinde örnek soru verilememektedir.

Ancak aşağıda yer alan kılavuzlar, sınavlarda sizden beklenecek olan şeylerin sınırını net olarak ifade etmektedir. Her sertifika için test ve uygulamalı sınav uygulanmaktadır. Hangi sertifikayı seçerseniz seçin, uygulanacak sertifika sınavları iş sağlığı ve güvenliği, iş organizasyonu ve mesleki gelişim alanlarını içeriyor olacağını unutmayınız.

Lütfen sınavdan önce mutlaka seçtiğiniz sertifikaya uygun olan sınav kılavuzunu (PDF) indirin ve tam olarak inceleyin. Sınavda size orada yazan şeyleri soruyor olacağız.


Bu internet sitesi Avrupa Birliği'nin desteği ile hazırlanmıştır. Sitenin içeriğinin sorumluluğu yalnızca TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve
TÜBİDER İktisadi İşletmesi VOC Test Merkezi'ne aittir ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.


Tasarım ve Uygulama: Çizgi Software @ 2012
Lütfen bekleyiniz!