Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Bilge Adam ve TÜBİDER Protokol İmzaladı

17.07.2013 17:55


Tübider Bilişim Sektörü Derneği iktisadi İşletmesi ve Bilge Adam Bilgisayar ve Eğitim Hizmetleri San. Tic. A.Ş. Bilişim Teknolojileri alanında eğitim ve sertifika programları düzenleme amacıyla protokol imzaladı.

Türkiye'de Bilişim Sektöründe Personel Belgelendirme konusunda akredite olmuş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş ilk kuruluş olan Tübider Bilişim Sektörü Derneği İktisadi İşletmesi Mesleki Sınav ve Belgelendirme Merkezi, 15.04.2013 tarihinde, İstanbul'da Bilgisayar Donanım Elemanı (Seviye 4-5), Ağ Teknolojileri Elemanı (Seviye 4-5-6) mesleklerinde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine başladı. Tübider VOC Test Sınav ve Belgelendirme Merkezi, Resmi Gazete'de yayınlanan Ulusal Meslek Standartlarına ve Ulusal Yeterliliklere göre verilen, devlet tarafından tanınan, Avrupa'da da geçerli ve istihdam teşviki uygulanan Mesleki Yeterlilik sınavlarını, Anadolu'daki illerde de gerçekleştirmek üzere Bilge Adam Bilgisayar ve Eğitim Hizmetleri San. Tic. A.Ş. ile bir protokol imzaladı. Protokole göre Tübider VOC Test Sınav ve Belgelendirme Merkezi sınav komisyonu ve gözetmenleri, Bilge Adam Bilgisayar ve Eğitim Hizmetleri San. Tic. A.Ş.'ye ait uygunluğu onaylanmış şubeleri sınav yeri olarak kullanarak bu illerdeki adayların sınavlarını gerçekleştirecektir. Ücretleri 320-450 TL arası değişen sınavlar, 26 Ağustos 2013 tarihinden itibaren Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir ve Kocaeli illerinde yapılmaya başlanacaktır.


Bu internet sitesi Avrupa Birliği'nin desteği ile hazırlanmıştır. Sitenin içeriğinin sorumluluğu yalnızca TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve
TÜBİDER İktisadi İşletmesi VOC Test Merkezi'ne aittir ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.


Tasarım ve Uygulama: Çizgi Software @ 2012
Lütfen bekleyiniz!