Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Yazılım Meslek Standartları Sektör Komitesinde Görüşüldü

17.06.2013 10:36


MYK Bilişim Teknolojileri Sektör Komitesi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) koordinasyonunda TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve YASAD Yazılım Sanayicileri Derneği tarafından hazırlanan taslak meslek standartlarını değerlendirmek üzere 30-31 Mayıs 2013 tarihlerinde toplantı gerçekleştirdi.

Bilişim teknolojileri sektör komitesi üyeleri, İTO temsilcileri ile TÜBİDER ve YASAD meslek standardı hazırlama ekibinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; komiteye sunulan, İş Analizi Elemanı (Seviye 5) taslak meslek standardının isminin BT İş Analizi Elemanı (Seviye 5), İş Analisti (Seviye 6) taslak meslek standardının isminin BT İş Analisti (Seviye 6) olarak değiştirilmesine; Yazılım Geliştirici (Seviye 4-5-6), Yazılım Uygulama ve Destek Elemanı (Seviye 4-5), Veritabanı Teknik Elemanı (Seviye 4) ve Veritabanı Yönetmeni (Seviye 5) taslak meslek standartlarının sektör komitesi toplantısında alınan kararlar doğrultusunda revize edilerek MYK Yönetim Kurulu'nun onayına sunulmasına karar verildi.

Nihai taslak standartlar MYK Yönetim Kurulunun onayı sonrası Resmi Gazete'de yayımlanarak Ulusal Meslek Standardı (UMS) niteliği kazanacak.


Resmi Gazetede yayımlanmış ve yayımlanmayı bekleyen tüm Bilişim Meslek Standartlarına ulaşmak için tıklayınız..


Bu internet sitesi Avrupa Birliği'nin desteği ile hazırlanmıştır. Sitenin içeriğinin sorumluluğu yalnızca TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve
TÜBİDER İktisadi İşletmesi VOC Test Merkezi'ne aittir ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.


Tasarım ve Uygulama: Çizgi Software @ 2012
Lütfen bekleyiniz!