Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Sertifika Sınavları Başladı

05.04.2013 13:20


Türkiye'de Bilişim Sektöründe, Resmi Gazete'de Yayınlanan Ulusal Meslek Standartlarına ve Ulusal Yeterliliklere göre verilen, devlet tarafından tanınan, Avrupa'da da geçerli ve istihdam teşviki* uygulanan ilk sertifika sınavları rezervasyona açıldı.

Adaylar, sınavlara kayıt olmak için Aday Kayıt Sistemi'nden sisteme kayıt olarak kendilerine uygun olan kapsamı seçebilir, Sınav Takvimi'nden istedikleri test ve performans sınavına rezervasyon yapabilirler.

Açılacak sınavların ölçeceği yeterlilikler ile ilgili bilgilere Sınav Hazırlık Rehberi'nden ulaşabilir, sınavlara hazırlık yapabilirsiniz.

 

(*) İstihdam Teşviki: Resmi Gazete'de yayımlanan 6111 sayılı Kanun ile 4447 sayılı Kanun'da yapılan değişiklikle beraber ilave istihdam teşvikini düzenleyen Geçici 10. Madde 01.03.2011 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Bu madde gereğince Mesleki Yeterlilik Kurumu'na (MYK) ait yeterlilik belgesine sahip çalışanların sigorta primlerinin işveren hissesinin tamamı 12-48 arasında İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacaktır. Asgari ücret ile çalışan tek bir personel için bile 12 aylık bu rakam 1,860.- TL ve 48 ay için ise 7,440.- TL.'dir.

 


Bu internet sitesi Avrupa Birliği'nin desteği ile hazırlanmıştır. Sitenin içeriğinin sorumluluğu yalnızca TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve
TÜBİDER İktisadi İşletmesi VOC Test Merkezi'ne aittir ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.


Tasarım ve Uygulama: Çizgi Software @ 2012
Lütfen bekleyiniz!