Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Hibe Projesi Kapanış Toplantısı

20.03.2013 11:41


Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun Avrupa Birliği fonlarıyla yürüttüğü "Türkiye'de Mesleki Yeterlilik Kurumunun ve Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (UYEP)" kapsamında sağlanan hibelerle iki yıldır yürütülen ve  bilişim sektöründeki mesleklerde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmamızı amaçlayan VOC Test Merkezleri projemiz başarı ile sonuçlanmıştır.

Resmi Gazete'de yayınlanan Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterliliklere dayanan ölçme, değerlendirme ve belgelendirme faaliyetlerinin sektörümüzde başlamasının tüm sektör için sevindirici olmasının yanı sıra, bu MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerine sağlanan teşvikler ayrıca önem taşımaktadır.

Taksim Hilton Otelinde gerçekleştirilen kapanış toplantımızda mesleki sertifikasyonun sistemi ve ilgili teşviklerin ayrıntılarının ardından sektöre yön veren markaların (Intel, Microsoft) sunumları ile sektörün geleceğinin nasıl şekilleneceğini konuşuldu.

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram AKBAŞ'ın Konuşması

TÜBİDER Yönetim Kurulu Başkanı Erkin FINDIK'ın Konuşması

VOC Test Merkezi Koordinatörü Niyazi SARAL'ın Konuşması

Foto Galeri

Bu internet sitesi Avrupa Birliği'nin desteği ile hazırlanmıştır. Sitenin içeriğinin sorumluluğu yalnızca TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve
TÜBİDER İktisadi İşletmesi VOC Test Merkezi'ne aittir ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.


Tasarım ve Uygulama: Çizgi Software @ 2012
Lütfen bekleyiniz!