Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Bilişim Zirvesi '11

12.10.2011 00:00


MYK Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Akbaş, 05 Ekim 2011 tarihinde Harbiye İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen ve Meslek Standartlarının tartışıldığı TÜBİDER paneline panelist olarak katılmıştır.

Panel Konusu: Bilişim Sektöründe Meslek Standartları ve Sektör Birliği Bilişim Sektörü Meslek Standartları Çalışmaları ve Tübider VOC Test Merkezi Projesi, Tübider Bilişim ve Haberleşme Sektör Birliği Projesi.

Panelde, bilişim sektöründe halen devam etmekte olan meslek standartları oluşturma çalışmalarında gelinen nokta ve bundan sonraki aşamalar konuşulmuş, buna paralel olarak sektörde faaliyet gösteren firmaların gerekli yeterliliğe sahip olmasını ve yeterliliğin ölçütü olarak bilişim işletmesinde en az sertifikalı veya konusunda eğitim almış bir kişinin çalışmasını öngören, yasal bir mevzuata dayalı olan ve bilişim sektörünün tamamının üye olacağı bir meslek örgütünün kurulmasını amaçlayan Sektör Birliği projesi tartışılmıştır.

MYK Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Akbaş'ın Konuşması


Panel Fotoğrafları

           


Bu internet sitesi Avrupa Birliği'nin desteği ile hazırlanmıştır. Sitenin içeriğinin sorumluluğu yalnızca TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği ve
TÜBİDER İktisadi İşletmesi VOC Test Merkezi'ne aittir ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.


Tasarım ve Uygulama: Çizgi Software @ 2012
Lütfen bekleyiniz!